JUMPING TABIAT binicilik sporu tutkunlarını bir araya getirdi.

JUMPING TABIAT binicilik sporu tutkunlarını bir araya getirdi.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen biniciler, JUMPING TABIAT Engel Atlama Yarışmalarında buluştu. Müsabakalarda biniciler 50 cm’den 105 cm’ye kadar parkurlarda yarıştı.

 

Türkiye'nin en saygın ve yetkin binicilik merkezleri arasında yer alan ve her yaştan binicinin buluşma noktası olan Tabiat Binicilik Merkezi, birbirinden renkli ve heyecanlı müsabakalara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Atlı Dayanıklılık disiplininde TABIAT ENDURANCE yarışları düzenleyen tesis, bu kez ‘JUMPING TABIAT Engel Atlama Yarışmaları’nda binicik sporuna gönül verenleri bir kez daha bir araya getirdi.

 

Türkiye Binicilik Federasyonu koordinasyonunda, Tabiat Binicilik Merkezi ev sahipliğinde gerçekleşen yarışlara Türkiye’nin çeşitli illerindeki binicilik kulüplerinden ve bireysel olarak profesyonel sporcular katıldı. Tesisin açık manejinde gerçekleştirilen yarışmalarda ilk gün beş, ikinci gün ise 4 müsabakadan iki günde toplam 9 yarışma koşuldu. 50 cm’den 105 cm’ye kadar farklı kategorilerde gerçekleşen parkurlar, özellikle gelecek vadeden genç yıldızlara ilerideki kariyerleri için harika bir deneyim yaşattı.

 

Elverişli hava koşullarında gerçekleşen müsabakalara binicilerin yanı sıra sporseverler ve aileleri de büyük ilgi gösterdi. Müsabakalar sonunda başarılı olan ve dereceye giren binicilere kupa ve madalyaları verildi.