Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik ve Giriş

Tabiat Binicilik Merkezi, 
Türkiye Binicilik Federasyonuna federe olan bir kulüp olarak bir çok sporcuya ve tabiat severe ev sahipliği yapıyor.
Tabiat olarak amacımız sizlere tabiatın keyifini çıkarabileceğiniz özel bir ortam sunmak. Bu sebeple Üyelik sistemi ile çalışıyor, ziyaret amaçlı gelen ziyaretçilerimiz ise günlük bileti aracılığı ile kabul ediyoruz.

Günlük giriş ücretimiz;
Yetişkinler için 160 ₺,
4-12 yaş için 80 ₺’dir.
0-3 yaş arası çocuklar ise tesisimize ücretsiz giriş yapabilmektedir.

Tabiat'a birden çok kez gelirim diyorsanız, 

Yıllık üyelik ücretimiz;
Yetişkinler için yıllık 1500 ₺,
Çocuklar için ise yıllık 750 ₺ dir.

bknz. Üyelik Hakkında

Tabiat üyeliğinizi sitemizden online olarak bu linkten alabilirisiniz. Tesisimize geldiğinizde giriş bölümümüzdeki danışma merkezinden her türlü bilgi alabilir ve aktivasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Üyelik ücretimiz;
Yetişkinler için yıllık 1500 ₺,
Çocuklar için ise yıllık 750 ₺ dir.

Ayrıca Üyelerimiz, Tabiat'a bir yıl boyunca sınırsız giriş hakkına sahip olmanın yanı sıra, aylık binicilik paketlerine de %30'a varan indirimler ile faydalanabilirler. 

bknz. Üyelik Hakkında

Evet, yaklaşık 60 araç kapasiteli otoparkımız tesisimizin girişinde konumlanıyor.

Ne yazık ki öğrencilere yönelik indirimimiz bulunmamaktadır.

Müsabaka günlerinde standart giriş ücretimizin dışında her hangi bir ek ücret talep etmiyoruz.

Binicilik Eğitimleri

Binicilik eğitim ücretlerimiz aşağıdaki şekildedir;

Binicilik Dersi (30 dk)   800 ₺

Aylık Hafif Program (Haftada 1 Ders) *  %15 İndirim  3000 ₺
Aylık Normal Program (Haftada 2 Ders) *  %30 İndirim  5760 ₺
Aylık Yoğun Program (Haftada 3 Ders) *  %30 İndirim  8400 ₺

Yıllık Sınırsız Paket - Bilgi isteyiniz.

* Aylık programlar sadece Tabiat Card sahibi üyelerimiz için geçerlidir.
* Aylık programlarımız antrenörlerimizle belirleyeceğiniz günlerde grup veya bireysel olarak gerçekleştirilir. Programların süresi başladığı günden itibaren 30 gündür.

Eğitimlere devamlılık, beceri ve benzeri faktörler binici lisansına sahip olma süresinde değişiklilere yol açabilir. Bu sebepten net bir süre vermemiz sağlıklı olmayacaktır. Lakin aylık 8 ders eğitim alan istekli bir binici adayı yaklaşık 6 ay içerisinde binici lisansına sahip olabilir.

Yaklaşık 4-6 aylık bir binicilik eğitimi serüveninin ardından engel/sırık çalışlamlarına ve atlamaya başlayabilirsiniz. Bu konuda da süreklilik önemli bir süre belirleme faktörü olacaktır.

7 yaşından büyük tüm misafirlerimiz tesisimizde binicilik eğitimi alabilir.Tesisimizde motivasyon toplantıları düzenleyen firmalar veya okul grupları toplu halde binicilik eğitimi alabiliyor. Websitemizde yer alan telefon numarası üzerinden Binicilik Danışma Merkezimize bağlanarak konu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tabiat Binicilik Merkezi olarak biniş öncesinde temel binicilik ekipmanlarını (tog ve yelek) misafirlerimize sunuyoruz. Bunun dışında eldiven, bot ve cheps gibi diğer ekipmanları ise misafirlerimiz kendileri getiriyor. Şunu da bilmenizi isteriz ki günlük kıyafetleriniz ile de ata binebilirsiniz. 

Hem fiyat olarak uygun hem de kaliteli binicilik ekipmanlarına Decathlon mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Kadın binicilik antrenörlerimiz bulunuyor.

Binicilik ve Pony antrenör kadromuzu incelemek için ekibimiz sayfasını izleyebilirsiniz.

40 metre uzunluğunda 25 metre genişliğinde, tribün, giyinme odaları, duş ve tuvalet bölümlerine sahip olan kapalı manejimiz bulunmaktadır.Tesisimizde çeşitli ırklarından 50'yi aşkın at bulunmaktadır. Bu at ırkları arasında İngiliz, Alman, Fransız, Holanda, Bulgar, Belçika, Arap, Haflinger, Shetland ırkları yer alıyor.

Atlı Göl ve Orman Gezileri

Evet katılabilirsiniz. Atlı göl ve orman turlarımızda görev alan Haflinger ırkı atlarımız daha önce hiç binicilik tecrübesi olmayan bireylere bu keyfi yaşatmak için özel olarak eğitim almış durumdalar. Ayrıca tur sırasında binicilik antrenörümüz de kendi atı ile size eşlik etmektedir.

Eşsiz Uludağ manzarasında Kazancı Gölü’nün etrafında düzenlediğimiz Atlı Göl Gezisi’sinin fiyatı aşağıdaki gibidir:

1 kişi 740 ₺

2 kişi 1460 ₺

3 kişi 2160 ₺

4 kişi 2880 ₺

Eşsiz Uludağ manzarasında Kazancı Gölü geçilerek çam ormanlarının arasında gerçekleştirilen Atlı Göl+Orman Gezisi’nin fiyatı ise:

1 kişi 980 ₺

2 kişi 1930 ₺

3 kişi 2850 ₺

4 kişi 3800 ₺

Çocuklar için Binicilik

2 yaşından itibaren çocuğunuz Self Binicilik bölümümüzde yer alan Shetland ırkı atlar ile biniş gerçekleştirebilir.

Binicilik eğitimleri ve dersleri 7 yaştan itibaren Tabiat Pony Club ile başlamaktadır.

Ancak 2-8 yaş aralığındaki çocuklu ailelerimiz için oluşturduğumuz 
Self Binicilik konseptimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

At Pansiyonu

Atlar için pansiyon hizmetimiz bulunmaktadır. Beslenme,at çalıştırma ve sporcuların alacakları dersler pansiyon hizmetimizin kapsamında yer almaktadır.

At satışımız bulunmaktadır. tabiat.sahibinden.com bağlantı adresinden satılık atlarımızı inceleyebilirsiniz. At alımı konusunda ise antrenörlerimiz size gereken tüm desteği sağlamaktadır.

Cafe ve Organizasyon

Instagram adresimizden (@tabiat) veya bu linkten fiyatlı ve güncel menümüze ulaşabilirsiniz.

Kahvaltı servisimiz pazartesileri hariç haftanın 6 günü saat 15:00’e kadar devam etmektedir.Evet tesisimizde doğum günü partisi ve birçok etkinliğinizi gönül rahatlığıyla düzenleyebilirsiniz.

Tabiat Cafe sizlere yiyecek-içecek konusunda gerekli tüm hizmeti vermektedir. Tesis dışından yiyecek ve içecek getirilmemektedir.

Kendi profesyonel fotoğraf ekibinizle tesisimizde çekim yapmanız mümkündür. 2022 yılı için belirlediğimiz ücret ise 1000₺’dir.

Ulaşım

Tesisimiz Kestel, Bursa 'nın Kazancı mahallesinde konumlanmaktadır.

Özel araç ile gelecek iseniz navigasyon aracılı ile "Tabiat Binicilik" diye aratmanız yeterli olacaktır.

Toplu taşıma ile gelecek olan misafirlerimiz ise Kestel Metro durağının önünden hareket eden D17 minibüsleri ile tesisimize ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelecek olan misafirlerimiz Kestel Metro durağının önünden hareket eden D17 minibüsleri ile tesisimize ulaşım sağlayabilirler.

Pazartesileri hariç salıdan pazara haftanın 6 günü hizmet veriyoruz. Haftaiçi 09.00-18.30, haftasonu ise 09.00-19.30 saatleri arasında açığız.

Tabiat Binicilik olarak başka bir şubemiz bulunmamaktadır.

İnsan Kaynakları

Ekibimize katılmak için info@tabiat.com.tr mail adresimize geçmiş tecrübelerinizi, eğitim durumunuzu, kişisel özelliklerini ve iletişim bilgilerinizi paylaşmanız yeterli olacaktır.

İhtiyaç doğrultusunda kararlaştırılıp size olumlu/olumsuz olacak şekilde geri dönüşü sağlayacağız.